Éjszaka nehézlégzés, reggel orrdugulás. Mi lehet a háttérben: koronavírus, megfázás, influenza vagy allergia? Mielőtt arra gyanakodnál, hogy folyamatosan meg vagy fázva, esetleg elkaptad a koronavírust, olvasd el ezeket a lehetséges okokat! Na meg persze ne hagyd ki a Bükkszentkereszti Gyógynövényes Párnák megoldásait sem!
Köhögés, tüsszentés, légszomj, orrdugulás, náthás tünetek és láz – egy éve még ártalmatlan tünetek voltak, ám mára a koronavírus járvány miatt komoly pánikra ad okot, ha valamelyiket a felsoroltak közül a környezetünkben lévő személyeknél vagy esetleg magunkon tapasztaljuk. Bár a megfázás és a koronavírus tünetei sokban megegyeznek (lásd bővebben itt), ezek észlelése még mindig nem jelenti, hogy biztosan elkaptad a vírust. Gondoltad volna, hogy a légzési nehézségeknek számtalan oka lehet, melyek közé a szorongás, az elhízás vagy a terhesség ugyanúgy beletartozik?
Éjszakai orrdugulás
Ha éjjel arra riadsz fel, hogy nehezen kapsz levegőt, illetve a reggeli ébredést kapásból köhögéssel indítod, akkor állhat ún. éjszakai asztma a háttérben. Erre értelemszerűen nem gyanakszol, hiszen napközben semmit nem tapasztalsz, pedig világszerte több millióan küzdenek vele. Gyógymód sajnos nincs rá, viszont a legtöbb szakértő azt javasolja éjjeli asztma gyanúja vagy diagnózisa esetén, hogy hagyd el a tollpárnát!
Egészséges párna-alternatívát jelentenek a Bükkszentkereszti Gyógynövényes Párnák párnái, amelyek toll- vagy plüss- helyett tönkölypelyva-töltettel, valamint memóriahab-szivacs töltettel rendelkeznek. Termékeink most új mintás huzatokkal is elérhetők!
Reggeli orrdugulás
Ha túl száraz a lakás levegője, annak belégzése kellemetlen érzés lehet. Ilyenkor az orrnyálkahártya váladéktermeléssel reagál minderre, ami reggelre felgyűlik, és reggel arra ébredsz, hogy nem kapsz levegőt az orrodon keresztül. Az sem egészséges, ha túl nedves a levegő, mert ez az allergéneknek kedvez: könnyen elszaporodhatnak a penészgombák, illetve a poratkák is jobban szeretik a párás közeget. Mindenképp érdemes átvizsgálni a matracokat, ágybetéteket, ágyneműket, párnákat poratka után kutatva!
Ha Bükkszentkereszti Gyógynövényes Párnák termékeket használsz, akkor nem kell aggódnod a poratkák miatt sem: egyrészt, az nem szeret beköltözni a párnába, másrészt a tönkölypelyva antibakteriális hatású, így nem szaporodnak el benne semmiféle kórokozók sem.
Szorongás
A lelki panaszoknak gyakran vannak fizikai kivetülései, melyek közé tartozhat a gyakori kifulladás és a nehéz lélegzetvétel. Szorongáskor jellemző az idegesség, a pulzusszám megemelkedése, a könnyű kifáradás. Emellett mellkasi fájdalom, hőhullám vagy ezzel ellentétes érzés is jelentkezhet.Gyerekeknél jelentkező szorongásos tünetekre kiváló megoldást nyújthat a bizonyítottan nyugtató hatású gyógynövényes, mosható plüssállat kisbarát.
Orrdugulás reflux esetén
Kiújuló orrpolip esetén érdemes erre gondolni. A reflux miatt a nyelőcsőbe visszaáramló savas gyomortartalom ingerli a gége, garat területét, de tartós torokfájást is okozhat. Kövesd oldalunkat figyelemmel, ugyanis hamarosan megjelenik kínálatunkban a Bükkszentkereszti Gyógynövényes reflux párna!
Terhesség
Várandósságkor, ahogy a magzat egyre nő, úgy szoríthatja egyre jobban az anya egyes belső szerveit és izmait. Ide tartozhat a rekeszizom is, mely döntő szerepet játszik a belégzésnél, ezért várandósságod idején úgy érezheted, hogy minél jobban előrehalad állapotod, annál nehezebben tudsz mély levegőt venni. Ezen tünetek és a tökéletes kényelem megteremtéséért válaszd a 10 gyógynövényből készített kismama párnákat!
A kismama párna szülés előtt a pillekönnyű memóriaszivacs-töltetnek köszönhetően adott formára illeszkedve, puhán, mégis stabilan támasztja alá a pocakodat, így kíméli a gerincedet, és maximális kényelmet biztosít. A gyógynövények illóolajai segítenek, ha náthás vagy, nyugtatják borzolt idegeid, és ha fáj a fejed, sem hagynak cserben. A kismama párna a születés után még sokáig lehet a jobb kezed, hiszen etetés közben nem kell a csemetét tartanod. Fekve szoptatás esetén pedig szintén remek támasz!
Amennyiben orrdugulás, megfázás vagy légszomj tüneteid súlyosbodnak, természetesen mielőbb fordulj orvoshoz!