Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

A baba és anya közelségének fontossága – Megújult a Bükkszentkereszti Gyógynövényes babahordozó

A baba és anya közelségének fontossága – Megújult a Bükkszentkereszti Gyógynövényes babahordozó

Ha anyuka vagy, várandós kismama, esetleg jelenleg éppen még csak a babatervezésen agyaló nő, biztosan elgondolkodtál már azon, hogy teremtsd meg kisbabád számára a megfelelően biztonságos környezetet. Állandó kérdés ebben az időszakban önmagad felé, hogy vajon felkészültél mindenre? Például tudod már, miben fogod hordozni kisbabád? Nem véletlenül kérdezem ezt, hiszen köztudott, hogy mennyire fontos a gyermek és az édesanya közelsége.

Ne emészd magad, ebben a kérdésben segítünk!

Ha érdekel, hogyan teremtheted meg a legjobb kapcsolatot a kisbabáddal, akkor tarts velem!

Az édesanya és a gyermeke között a kapcsolat természetesen már a várandósság idején elkezd kialakulni, a baba már ekkor érzi és igényli a gondoskodást és a szeretet. Születés után pedig ugyanúgy: különösen fontos az anyuka és a kicsi közelsége. A baba számára az első jó pár hónapban a környezete legfontosabb tényezője az édesanyja. A kötődés egy jól fejlett szabályozórendszer, melynek működése a gyermek mozgékonyságának növekedésével párhuzamosan válik majd hangsúlyossá, később ez határozza meg a gyermek személyiségének fejlődését. 

A baba és mama közelsége

A baba és az édesanya kötődésének típusai

A kötődésnek különböző típusai vannak. A biztosan vagy biztonságosan kötődő gyermek az anya jelenlétében szívesen van vele, de távollétében sem esik kétségbe. A visszatérés után azonnal megörül, odaszalad hozzá, de van olyan eset is, hogy csak messziről nyugtázza, hogy édesanyja újra közel van, majd nyugodtan játszik tovább. Amikor viszont nyugtalan, azonnal az anyja közelségére vágyik, idegen ember nem tudja csitítani. Bizonyított, hogy a 15 hónapos korukban biztosan kötődő csoportba sorolt gyermekek később vezető egyéniségek lettek a közösségükben: ők kezdeményezték a csoporttevékenységeket, ezekben aktívan vettek részt és önállósággal, nagy tanulási kedvvel jellemezték őket nevelőik.

A bizonytalan kötődésnek kettő fajtája is ismert. Egyik az elkerülő: ilyen kötődés esetében a gyerekek nagy része nem fordít különösebb figyelmet sem édesanyja jelenlétére, se esetleges távozására. Ez nem azt jelenti, hogy hiányozna a kötődés vagy nem alakult volna ki közöttük, hisz ezek a gyerekek ugyanolyan stresszt élnek meg, mint a síró társaik akkor, mikor anyjuk távol van. Csupán nem tanulták meg érzelmeiket nyilvánosan és hangosan kimutatni. A szintén bizonytalanul, de ambivalens módon kötődő gyerekeknél furcsa ellentét figyelhető meg: az így kötődő kicsi az édesanyja jelenlétében felfokozott érzelmi reakciót mutat, távozáskor pedig teljesen kiborul, annyora, hogy visszatéréskor is még csak alig-alig lehet megnyugtatni: egyszerre kapaszkodik és löki el magától anyukáját. A bizonytalanul kötődő gyermekek később visszahúzódokká, szégyenlőssé válhatnak, nem alakul ki erőteljes önbizalmuk, kissé bátortalanok és nehezebben boldogulnak céljaik elérésében.

Biztosan kötődő baba típus

Egyes anya-baba pároknál nem lehet megfigyelni a fent említett kötődések egyikét sem, ők legnagyobb valószínűséggel kerülnek a dezorganizáltan kötődő típusba. Az érzelmi kommunikáció súlyos hibáit gyakran elkövető anyák gyermekei válnak nagy százalékban ilyen kötődésűvé. Az anya ebben az esetben sokszor ellenséges, erőszakos, bántalmazó viselkedéseket vagy riadt, visszahúzódó, tehetetlen viselkedést tanúsít gyermeke felé. Ez a videlkedés a kicsiben inkább stresszt vált ki, vagy fokozza azt, ahelyett, hogy a szülői jelenlét megnyugtatást jelentene számára. Ezek a gyermekek később sokszor menekülnek az anya elől, váratlan helyzetekben lemerevednek, autoagresszív cselekedetet hajtanak végre, például fejüket a falba verik.

 

Hogyan tudod elősegíteni a baba biztos kötődését?

A fentiekből egyértelműen kiderül, hogy a gyermek édesanyjával kialakított kötődése nagyban meghatározza a későbbi személyiségét. Továbbá az is egyértelmű, hogy a biztos, más néven a biztonságos kötődés a legideálisabb a gyermek fejlődése szempontjából. Itt felmerülhet a kérdés, hogy van esetleg olyan módszer, amivel elősegítheted ennek a kötésnek a kialakulását?

A válasz igen! Mutatom mik is azok!

  • Beszélgess/beszélj vele kedvesen, barátságosan és megértően! 
  • Próbáld meg elkerülni az ingerültséget, akkor is ha rosszat csinál, magyarázd el neki, miért nem szabad ilyet csinálni!
  • Ne sértődj meg, ha rosszat csinál, fogadd el, hogy ez nem ellened irányul, hanem a fejlődés velejárója!
  • Segítsd az helyes út megtalálásban az ő egyéni szükségleteinek figyelembevételével!
  • Reagálj minden jelzésére, próbáld meg minden szükségletét kielégíteni, de ne kényeztesd el!
  • Legyél vele, amikor igényli! Ebben az időszakban ő a legfontosabb, és ezek az idők soha nem jönnek vissza.
  • Kerülj intim kapcsolatba gyermekeddel, érintsd, simogasd, öleld meg sokszor vagy vidd magaddal babahordozóban!

Az említett intim kapcsolat megteremtése elősegíthető egy olyan praktikus eszközzel, mint a bababurok vagy babahordozó. Az eszköznek köszönhetően a nap nagy részében akkor is élvezhetitek egymás szoros testi közelségét, ha éppen úton vagytok, dolgoztok, kirándultok, vagy csak békésen teszitek a semmit. Az anya testének melege, légzésének és szívműködésének állandó érzékelése a méhen belüli állapotot idézi a kicsiben, „emlékeztetve” őt a biztonságot nyújtó méhen belüli életre. Emiatt aztán később ezek a testi kapcsolatok jelentős hatással vannak a gyermek érzelmi életének és biztonságérzetének helyes és egészséges kialakulására.

A baba érdekében kifejlesztett hordozó

A megújult Gyógynövényes bébihordozónk rendkívül praktikus és kényelmes, segítségével a füled közvetlen közelében fogod hallani a kicsi szuszogását, gügyögését, sírását-nevetését. Gyógynövényes bababurkunk ráadásul 100% pamutból készült, esszenciája a 9 féle gyógynövénnyel töltött betét, mely a babahordozó hátrészében kialakított zsebben bújik meg, és árasztja finom illóolajait. A párnalap kivehető – cseretöltelék is rendelhető –, így a Gyógynövényes Bababurok mosható, vasalható. 

A hordozó sokoldalú, minden része variálható, a derékpánt, vállpánt is csatos, így anya, apa, nagytesó, nagymama, nagypapa vagy más hordozó testalkatára is kényelmesen, könnyen beállítható. Vállpántja és derékpátja széles, kényelmes és párnázott, elöl, csípőn és háton hordozáshoz is remek választás.

Lesd meg te is a három különböző mintájú, megújult hordozónkat, és rendeld meg kedvenced, hogy még közelebb kerülj kisbabádhoz!

 

A hordozó használati útmutatóját és további érdekességeket pedig ide kattintva érhetsz el.

Baba hordozó a Bükki Gyógynövényes Párnák kínálatában

Ha pedig még többet szeretnél tudni a biztonságos kötődés megteremtéséről, ajánlom, hogy olvasd el az alábbi könyvet, mely részletesen kifejti, hogyan alapozd meg a biztonságos kötődést!

www.bukkigyogynoveny.hu

Tartalomhoz tartozó címkék: babavárás Gyerek
Az oldal tetejére